Lalki dla Elizy uszyte!!!

Dodano 18-03-2012, 13:57

Dzień wcześniej (a właściwie noc) razem z P. Joasią Krzyżanek przygotowywaliśmy gałganki, nici, guziczki, wstążeczki i niezliczone inne dodatki, po to aby laleczki były piękne i niepowtarzalne. Pomagały nam w tym dzielnie nasze dzieci Olga i Kuba i chyba krasnoludki, które na dobre rozgościły się w naszym Centrum.

O 12.30 Centrum Rozwoju Rodziny wypełniło się po brzegi. Przybyli mali i duzi, dziewczynki i chłopcy; można powiedzieć, że spotkały się wszystkie pokolenia, dzieci, mamusie, tatusiowie, babcie, a wszyscy pełni pozytywnej energii i gotowi do ciężkiej pracy. A wierzcie mi, uszycie laleczki wcale nie jest łatwe, wymaga precyzji, wyobraźni i cierpliwości.

Spotkanie rozpoczęła Pani Katarzyna Rozala, która opowiedziała o Elizce i jej chorobie, a potem każdy otrzymał od niej maleńkie serduszko, które umieścił wewnątrz laleczki.Dzięki temu każda szmacianka ma gorące, pełne miłości i dobroci serce, tak jak krawcy którzy je szyli.

Następnie wszyscy zabrali się do szycia i pracowali jak mróweczki. Wycinali, zszywali, dobierali wstążeczki, guziki, koraliki i koronki. Laleczki wyszły cudne, oryginalne, uśmiechnięte i szczęśliwe. Mali i duzi krawcy nadali im imiona i charakter. Jesteśmy pewni, że osoby, do których trafią, mocno je pokochają, ze wzajemnością oczywiście.

W twórczej i wesołej atmosferze udało się nam uszyć 40 lalek, które zostaną zlicytowane na charytatywnej aukcji dla Elizy http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=24617750.

 Dziękujemy bardzo, że mieliśmy zaszczyt gościć tak wspaniałych ludzi, którzy mimo pięknej pogody - zamiast spacerować po lesie czy leniuchować w ogródku, zdecydowali się spędzić kilka godzin z nami.

Dziękujemy naszym mamom, które także wsparły nas w tej akcji. Moja mama czyli Jadzia Trzebiatowska upiekła rewelacyjne ciasta, a mama Karola czyli Krystyna Wiercińska zasiadła za maszyną i dzielnie zszywała, nóżki, rączki i sukienki.

Dziękujemy Pani Katarzynie Rozali za pomysł na szycie lalki dla Elizy i pomoc w realizacji warsztatu. A przede wszystkim Joasi Krzyżanek, która zaprojektowała laleczkę i zainspirowała nas do włączenia się do akcji na rzecz Elizy i cały czas pomagała i pomagała i pomagała.

Karolina I Karol Wiercińscy

Media o akcji szycia lalek:

TELESKOP TVP

Fakty TVN

GALERIA

Wstecz